Project news
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Voting
Оцініть наш сайт?
Total 5 common:people_all_forms

Виховна робота

Date: 23 березня 2021 о 19:36

Виховна робота в школі Результат пошуку зображень за запитом Виховна робота

Наша школа покликана стати тим місцем для особистості учня і вчителя, де буде духовно збагачуватись кожен учасник навчально-виховного процесу, де буде формуватись громадянська зрілість і особиста відповідальність за свій вклад у національно- культурне відродження України у розбудову держави.

На сучасному етапі розвитку суспільства педагогічний колектив школи, розуміючи потребу докорінного переосмислення виховної системи, насамперед виходить з таких позицій:

• визнання того, що школа - навчальний заклад, покликаний відповідати  потребам і умовам сучасного стану соціального розвитку України та  забезпечувати освітні потреби села Хмелівка в першу чергу.

• школа має бути конкурентноздатною й престижною, а це можливо лише в режимі неперервного розвитку і творчого пошуку прогресивних технологій, методик зростання професіоналізму на педагогічному та управлінському рівні.

Вирішення поставлених завдань можливе лише в атмосфері доброзичливості, довіри, співробітництва, відповідальності на всіх рівнях шкільного педагогічного простору.

Головна мета школи -  різнобічний розвиток особистості – вільної, гуманної духовно і творчо зрілої, фізично досконалої, відповідальної і мужньої, ініціативної, готової до самооцінки і самовиховання. Досягнення цієї мети здійснювалося через основні напрямки виховання : громадянське, патріотичне, морально-правове, художньо-естетичне, екологічне, трудове, фізичне, превентивне виховання, формування здорового способу життя, сприяння творчому розвитку особистості.

Важливе місце у системі виховної діяльності школи посідає управління навчально-виховним процесом. У нашій школі це чіткий розподіл обов’язків між адміністрацією, всіма членами педагогічного колективу, використання ініціативи громадських організацій, залучення учнівського самоврядування тобто чіткий розподіл праці та встановлення функціональної залежності між усіма педагогічними системами та підсистемами.

З метою забезпечення відповідності діяльності школи державним стандартам та надання допомоги вчителям у підвищенні рівня виховної роботи, у школі постійно здійснюється управління та внутрішкільний контроль за виховною роботою за системою.

Аналізуючи стан виховної роботи школи варто сказати, що пріоритетними на сучасному етапі є:

 - реалізація науково-пізнавального потенціалу освітніх галузей;

 - використання пошуково-краєзнавчого та місцевого матеріалу з метою піднесення ефективності навчально-виховного процесу;

 - використання сучасних інформаційних технологій в управлінській діяльності та в навчально-виховному процесі школи;

 - збереження морального, фізичного та психічного здоров’я підростаючого покоління;

 - виховання патріотизму, громадянських якостей особистості;

 - розвиток у дітей творчих здібностей, підтримка обдарованих дітей.

Для проведення підсумків різних видів контролю за станом виховної роботи використовуються такі форми: накази, індивідуальні бесіди, винесення відповідних питань на нараду при директорі, на засідання педагогічної ради, методичні об’єднання класних керівників. Виконуючи основні завдання виховання учнів у школі спільно з педагогічним колективом використовуємо різноманітні форми й методи роботи: колективні творчі справи, години спілкування, бесіди, свята, зустрічі, екскурсії, конкурси, огляди, акції, виставки.

Конкретне планування виховної роботи школи - важлива умова її успішної діяльності. Плануючи виховну роботу, спільно з адміністрацією школи, класними керівниками, учителями-предметниками, активом учнівського самоврядування складаємо декілька видів планів виховної роботи у школі.

У школі налагоджена робота з обдарованими дітьми розроблені основні напрями та завдання роботи з обдарованими, складений план виховної роботи для реалізації програми ,,Обдарована дитина”, в якому враховано, що поняття ,,обдарованість ” поєднує природні, інтелектуальні, творчі, спортивні здібності, які сприяють глибокому розумінню навколишнього світу, окремих напрямів науки і як результат – високий рівень самореалізації кожного учня. Ведеться картка обдарованої дитини, кожен класний керівник має інформацію про дітей класу відносно здібностей всіх учнів в класі.

Адміністрація школи забезпечує участь дітей у Всеукраїнських, обласних , районних та шкільних конкурсах, фестивалях , олімпіадах. Щорічно школа має переможців, лауреатів та призерів багатьох конкурсів.

Виховна система нашої школи – це складна психолого-соціо-педагогічна сукупність, яка охоплює весь педагогічний процес, інтегруючи навчальні заняття, позаурочне життя дітей, різноманітну діяльність і спілкування за межами школи. Школа працює у творчій співдружності з багатьма закладами району.

На базі школи працює 3 гуртки.

Усвідомлюючи важливість радикальних змін у всіх сферах життя у нашій школі діє система профілактичної роботи по попередженню правопорушень серед школярів, створена рада профілактики правопорушень.

Виховна робота нашої школи передбачає кінцеву мету – забезпечити суспільство високоінтелектуальною, духовно багатою, толерантною елітою.

 Шляхи досягнення мети вбачаємо в запровадженні сучасних моделей виховання , у впровадженні і апробації інноваційних технологій виховання.

А головним знаряддям суспільства у вихованні особистості є школа.

Організація виховної роботи в школі

2019-2020 н.р.

Якщо ви хочете, щоб була

Українська держава - ви мусите бути патріотами.

Бути патріотом - це значить, перш за все, вимагати гарних та

добрих учинків від себе як від українця...

 В.К.Липинський

 Ми знаємо: Україні потрібні гарні спеціалісти, компетентні у свій справі люди. Людині потрібно володіти життєво важливими компетенціями, щоб стати в житті успішною. Існуюча в Україні система освіти не повною мірою відповідає потребам особистості, суспільним запитам та світовим досягненням людства. Період розбудови національно школи - важливий етап розвитку освіти в державі.

 Ми, освітяни, маємо створювати таке освітнє середовище, створювати такі освітні системи, щоб кожна дитина мала доступ до якісної загальної середньої освіти. Школа виступає єдиним грантом права дитини на повноцінну освіту, її соціальний захист.

 Ми віримо, що майбутнє української держави в руках освітян, що нам усім разом: педагогічним працівниками, батьківській громаді, усій українській громаді вдасться вивести освіту на рівень сучасних вимог.

 Наша школа, щоб бути конкурентноспроможною, має свій імідж, внутрішню культуру, власну філософію.

 Основними ідеями, на яких ґрунтується концепція розвитку навчального закладу є:

 Ідеї саморозвитку

  • Ідея індивідуального навчання
  • Ідеї розвивального навчання
  • Ідеї формування творчої особистості
  • Ідеї проектного навчання
  • Ідея нових інформаційних технологій
  • Ідеї колективного творчого виховання
  • Ідеї гуманізації освіти, створення ситуації успіху.

Ми прагнемо щоб наш навчальний заклад став мікромоделлю держави. Саме здатність впливати на розвиток людини, готувати її до активної соціальної діяльності, визначає соціалізацію особистості.

 У школі панує переконання, що родина і школа мають свої особливі педагогічні функції: родина - як найважливіший осередок виховання, головне джерело самопізнання, соціалізації, морально становлення особистості; а вчителі - як головні ретранслятори якісної освіти та виховання.

 Ми впевнені, що лише тоді коли в родині та в школі дитина живе одними і тими самими ідеалами, тривогами, моральними нормами, вона формується гармонійною особистістю.

 Головна місія школи - адаптувати школяра, майбутнього випускника, до життя у соціумі, навчити його вчитись, здобувати знання впродовж усього життя. Педагог, який сам не вдосконалюється, не може виконати таку місію. Тому ми  сьогодні говоримо про творчий розвиток педагога та учня. Кредо творчого розвитку педагогів: «Нема меж досконалості». Кредо творчого розвитку учня: «Пізнати себе, знайти себе, повірити в себе».

 Наша школа - це освітній центр, де одні - навчаються, а інші - навчають. Але і ті, і ті вчаться, самовдосконалюються. Добромильська середня школа - школа творчого розвитку педагога та учня.

 Уся виховна робота в школі планується, виходячи з нормативно-правових документів (Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», Конвенції прав дитини, Концепції виховання дітей і молоді в національній системі освіти, Національної програми патріотичного виховання громадян, Положення про класного керівника) і відображається в:

  • Плані роботи школи
  • Планах роботи класних керівників
  • Плані роботи групи продовженого дня
  • Планах роботи педагога-організатора 
  • Планах роботи  гуртків 

 Уся система виховної роботи в школі реалізовується через:

  • Роботу класних керівників (виховні години, позакласні виховні заходи, оформлення класу, спільні добрі справи, походи, поїздки, індивідуальну роботу).
  • Навчальну виховну діяльність вчителів предметників (виховний потенціал уроків, позакласні предметні заходи).
  • Роботу педагога-організатора і вихователя групи продовженого дня (бесіди, позакласні заходи, робота учнівського самоврядування).
  • Діяльність Ради учнівського самоврядування (засідання Рад, залучення учнів школи до самоврядування, організація дозвілля).
  • Роботу гуртків.
Comments:
Only authorized users can leave comments.