Project news
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Voting
Оцініть наш сайт?
Total 5 common:people_all_forms

Колективний договір

Date: 25 січня 2022 о 14:52, Refreshed 11 січня 2023 о 14:55

           Схвалено на зборах

                             трудового колективу

                         ___ грудня 2022 року

                 Протокол № 1


КОЛЕКТИВНИЙ   ДОГОВІР 

 між адміністрацією та трудовим колективом  

гімназії с. Хмелівка

Зимнівської сільської ради. 

на 2023-2027 роки

Розділ І. Загальні положення

 

Визнаючи даний колективний договір нормативним актом, на підставі якого здійснюватиметься регулювання соціально-економічних, виробничих і трудових відносин, сторони домовились про наступне:

  1. Цей колективний договір укладено на 2023-2027 роки.

  2. Колективний договір, схвалений загальними зборами трудового колективу (протокол №1 від 02.12.2022), набуває чинності з дня його підписання і діє до ухвалення нового Колективного договору.

  3. Колективний договір укладено відповідно до чинного законодавства України і є локальним нормативним документом, який регулює виробничі, трудові і соціально-економічні відносини між роботодавцем – директором ) далі Адміністрація). та трудовим колективом гімназії села Хмелівка Зимнівської сільської ради Волинської  області( далі Трудовий колектив). на основі взаємного узгодження інтересів сторін. Колективний договір визначає також додаткові заходи соціального захисту трудового колективу. Сторонами колективного договору є: адміністрація Гімназії села Хмелівка Зимнівської  сільської ради в особі директора Цизь Оксани Миколаївни, яка представляє інтереси закладу освіти і має відповідні повноваження; уповноважений трудового колективу, в особі Пальонки Ірини Василівни (далі - Уповноважений), який відповідно до ст. 247 КЗпП України представляє інтереси працівників гімназії с.Хмелівка. в галузі праці, побуту, культури.

  4. Директор закладу визнає уповноваженого  єдиним повноважним представником всіх працівників гімназії с.Хмелівка  в колективних переговорах.

  5. Сторони зобов’язуються дотримуватись принципів соціального партнерства: паритетності представництва, рівноправності сторін, взаємної відповідальності, конструктивності і аргументованості при проведенні переговорів (консультацій) щодо укладення колективного договору, внесення змін і доповнень до нього, вирішення усіх питань соціально-економічних і трудових відносин.

  6. Колективний договір укладений згідно з чинним законодавством, Генеральною, Галузевою, регіональною угодами та районною Угодою.

  7. Положення цього колективного договору діють безпосередньо і є обов’язковими для дотримання адміністрацією, працівниками і профспілковим комітетом.

  8. Дія колективного договору поширюється на всіх працівників закладу.

  9. Зміни та доповнення до цього колективного договору вносяться в обов’язковому порядку у зв’язку зі змінами чинного законодавства, Генеральної, Галузевої, регіональної та районної угоди з питань, що є предметом колективного договору, та з ініціативи однієї із сторін після проведення переговорів та досягнення згоди і набувають чинності після схвалення загальними зборами працівників.

  10. Пропозиції кожної із сторін щодо внесення змін і доповнень до колективного договору розглядаються спільно, відповідні рішення приймаються у 3-денний строк з дня їх отримання іншою стороною.

  11. Жодна із сторін, що уклали цей колективний договір, не може протягом усього строку його дії в односторонньому порядку приймати рішення, що змінюють норми, положення, зобов’язання колективного договору або припиняють їх виконання.

  12. Переговори щодо укладання нового колективного договору на наступний термін починаються не пізніше як за 3 місяці до закінчення строку дії колективного договору.

  13. Після схвалення проекту колективного договору уповноважені представники сторін не пізніше як через 5 днів підписують колективний договір.

Після підписання колективний договір спільно подається для повідомної реєстрації до місцевого органу державної виконавчої влади.

Адміністрація гімназії у п'ятиденний термін з дня реєстрації зміст колективного договору доводить до відома працівників закладу, а також до відома новоприйнятих працівників перед виданням наказу про прийом їх на роботу.

 

Розділ ІІ. Виробничі та трудові відносини Адміністрація зобов’язується:

 
  1. Забезпечити ефективну діяльність гімназії с.Хмелівка, виходячи з фактичних обсягів фінансування, та раціональне використання позабюджетних коштів для підвищення результативності роботи гімназії, поліпшення становища працівників.

  2. Забезпечити розвиток і зміцнення матеріально-технічної бази гімназії, створення оптимальних умов для організації освітнього процесу.

  3. Застосовувати засоби матеріального і морального стимулювання якісної праці, раціонального використання наявного обладнання, технічних засобів навчання і т.д.

  4. Протягом 2 днів з часу одержання інформації доводити до відома працівників закладу нові нормативні документи стосовно трудових відносин, організації праці, роз’яснювати їх зміст, права та обов’язки працівників.

  5. Забезпечити розробку посадових інструкцій для всіх категорій працівників гімназії.

  6. Здійснювати прийняття на роботу нових працівників лише у випадках забезпечення повної продуктивної зайнятості працюючих і якщо не прогнозується їх звільнення на підставі п. 1 ст.40 КЗпП України.

  7. Забезпечити протягом одного року реалізацію працівниками переважного права на укладення трудового договору у разі поворотного прийняття на роботу працівників аналогічної кваліфікації (ст.42-1 КЗпП України).

  8. Не застосовувати контрактну форму трудового договору крім випадків, коли сам працівник виявив бажання працювати за контрактом. Забезпечувати додаткові порівняно з чинним законодавством пільги, гарантії, компенсації для працівників, з якими укладено контракт.

  9. Встановлювати наказом гнучкий режим робочого часу для працівників закладу освіти на час загрози, поширення епідемії, пандемії та/або у разі виникнення загрози збройної агресії, надзвичайної ситуації техногенного, природного чи іншого характеру. З таким наказом ознайомлювати працівників протягом двох днів з дня його прийняття, але до запровадження гнучкого режиму робочого часу. У такому разі норми частини третьої статті 32 КЗпП України не застосовуються (ст. 60 КЗпП України). Запровадження гнучкого режиму робочого часу не тягне за собою змін у нормуванні, оплаті праці та не впливає на обсяг трудових прав працівників гімназії с.Хмелівка.

  10. Запроваджувати наказом керівника дистанційну роботу для працівників закладу освіти на час загрози поширення епідемії, пандемії, необхідності самоізоляції працівника у випадках, встановлених законодавством, та/або у разі виникнення загрози збройної агресії, надзвичайної ситуації техногенного, природного чи іншого характеру, без обов’язкового укладення трудового договору про дистанційну роботу в письмовій формі. З таким наказом працівників ознайомлювати протягом двох днів з дня його прийняття, але до запровадження дистанційної роботи. У такому разі норми частини третьої статті 32 КЗпП України не застосовуються ( ст. 60-2 КЗпП України). Дистанційна робота – це форма організації праці, за якої робота виконується працівником поза робочими приміщеннями чи територією закладу освіти, в будь якому місці за вибором працівника та з використанням інформаційно комунікаційних технологій.

  11. При укладенні трудового договору про дистанційну роботу надати працівникові рекомендації щодо роботи з обладнанням та засобами, які керівник надає працівнику для виконання певного обсягу робіт. Ознайомлення може відбуватися у формі дистанційного інструктажу або шляхом проведення навчання безпечним методам роботи на конкретному технічному засобі. У трудовому договорі за згодою сторін можуть передбачатися додаткові умови щодо безпеки праці. Ознайомлювати працівників з наказами, повідомленнями, іншими документами керівника щодо їхніх прав та обов’язків з використанням визначених у трудовому договорі засобів електронного зв’язку. У такому разі підтвердженням ознайомлення вважається факт обміну відповідними електронними документами між керівником та працівником.

  12. Забезпечити безпечність і належний технічний стан обладнання та засобів виробництва, що передаються працівнику для виконання дистанційної роботи. Укладати з педагогічними працівниками, які досягли пенсійного віку та яким виплачується пенсія за віком, трудові договори строком від одного до трьох років (ст.22 Закону України «Про повну загальну середню освіту»).

  13. Забезпечити наставництво над молодими спеціалістами, сприяти їх адаптації в колективі та професійному зростанню.

  14. До початку роботи працівника за укладеним трудовим договором роз’яснити під розписку його права, обов’язки, інформувати про умови праці, права на пільги і компенсації за роботу в особливих умовах відповідно до чинного законодавства і даного колективного договору.

  15. Залучати до викладацької роботи працівників інших підприємств, установ, організацій на умовах погодинної оплати лише за умови забезпечення штатних педагогічних працівників навчальним навантаженням в обсязі не менше відповідної кількості годин на ставку.

  16. Звільнення працівників за ініціативою адміністрації здійснювати за попереднім погодженням з уповноваженим трудового колективу згідно з чинним законодавством.

  17. Звільнення педагогічних працівників у зв’язку із скороченням обсягу роботи здійснювати лише після закінчення навчального року.

  18. У термін, визначений працівником, за його власним бажанням розірвати з ним трудовий договір (в тому числі строковий), якщо в установі не виконується законодавство про охорону праці, умови колективного договору з цих питань з виплатою відповідної вихідної допомоги (ст. 7 Закону України «Про охорону праці»).

  19. Протягом 2-х днів з часу одержання інформації доводити до відома членів трудового колективу нові нормативні документи стосовно трудових відносин, організації праці, роз’яснювати їх зміст, права та обов’язки працівників.

  20. Запровадження, зміну та перегляд норм праці проводити за погодженням з уповноваженим трудового колективу .Забезпечити гласність всіх заходів щодо нормування праці, роз’яснення працівникам причин перегляду норм праці та умов застосування нових норм.

  21. Про запровадження нових норм чи зміну чинних норм праці повідомляти працівників не пізніше як за 2 місяці до їх запровадження.

  22. Забезпечити своєчасне (не рідше одного разу на п’ять років) підвищення кваліфікації педагогічних працівників, гарантуючи їм при цьому відповідні пільги, компенсації згідно з чинним законодавством (збереження середньої заробітної плати, оплата вартості проїзду, виплата добових).

  23. Розподіл навчального навантаження здійснювати за погодженням відповідно до порядку.

(Додаток № 1)

  1. Попередній розподіл навчального навантаження на наступний навчальний рік проводити в кінці поточного навчального року, про що повідомляти працівників невідкладно.

  2. Не обмежувати обсяг навчального навантаження мінімальними нормами. При встановленні вчителям, навчального навантаження на новий навчальний рік зберігати як правило його обсяг, а також дотримуватися принципу наступності роботи, викладання предметів в класах, групах.

  3. Навчальне навантаження в об’ємі менше тарифної ставки встановлювати лише за письмовою згодою працівника.

  4. З метою створення педагогічним працівникам відповідних умов праці, які б максимально сприяли забезпеченню продуктивної зайнятості та зарахуванню періодів трудової діяльності до страхового стажу для призначення відповідного виду пенсій:

  • при звільненні педагогічних працівників вивільнені години розподіляти в першу чергу між тими працівниками, які мають неповне тижневе навантаження;

  • залучати до викладацької роботи керівних, педагогічних та інших працівників закладів освіти, працівників інших підприємств, установ, організацій лише за умови забезпечення штатних педагогічних працівників навчальним навантаженням в обсязі не менше відповідної кількості годин на ставку. Включати представника трудового колективу до складу тарифікаційної та атестаційної комісій. Тарифікацію погоджувати з представником трудового колективу .Режим роботи, графіки роботи, розклад уроків затверджувати за погодженням з представником трудового колективу. При складанні розкладу навчальних занять забезпечити оптимальний режим роботи:

  • для жінок, що мають двох і більше дітей віком до 15 років;

  • для тих, що поєднує роботу з навчанням;

  •  педагогів, які доїжджають до навчального закладу з інших населених пунктів;

  • для педагогів, які мають посвідчення людини з обмеженими можливостями.

  1. Не допускати відволікання педагогічних працівників від виконання ними професійних обов’язків за винятком випадків, передбачених чинним законодавством (п.2.ст.55 Закону України «Про освіту»).

  2. Залучати працівників до роботи надурочний час, як виняток, лише з дозволу представника трудового колективу з оплатою її у відповідному розмірі з урахуванням вимог ст. 62-65 КЗпПУ.

  3. У разі запровадження чергування в установі завчасно узгоджувати з представником трудового колективу, графіки, порядок і розміри компенсації.

  4. Залучати на роботу окремих працівників у вихідні (неробочі) дні лише у виняткових випадках за їх згодою і за погодженням з представником трудового колективу.Компенсувати роботу у святковий, неробочий день згідно з чинним законодавством (можна встановлювати більш високі компенсації за рахунок коштів установи). Ст.107 КЗпПУ.

  5. Графік щорічних оплачуваних відпусток затверджувати за погодженням з представником трудового колективу не пізніше 5 січня і доводити до відома працівників (абзац 10 ст.10 Закону України « Про відпустки»).

  6. Повідомляти працівника про дату початку відпустки не пізніше ніж за два тижні до встановленого графіком терміну (ст. 10 Закону України «Про відпустки»).

  7. На вимогу працівника переносити щорічну відпустку на інший, ніж це передбачено графіком, період у випадках:

  • порушення терміну повідомлення працівника про час надання відпустки;

  • несвоєчасної виплати заробітної плати за період відпустки, тобто не пізніше ніж за три дні до початку відпустки (ст.ст. 10, 21 Закону України «Про відпустки»).

  1. У випадку поділу відпустки на частини за бажанням працівника основну безперервну частину відпустки надавати у розмірі не менше 14 календарних днів. Невикористану частину відпустки надавати педагогічним працівникам у канікулярний період (п. 4 постанови Кабінету Міністрів від 14 квітня 1997 року №346). Перенесення щорічної відпустки здійснювати у порядку, передбаченому ст. 11 Закону України «Про відпустки».

  2. За бажанням працівника виплачувати йому грошову компенсацію за частину щорічної відпустки (при умові, що тривалість фактично наданих працівникові щорічної і додаткових відпусток не повинна бути менше ніж 24 календарні дні).

  3. Надавати відпустку (або її частину) керівним або педагогічним працівникам протягом навчального року у зв’язку з необхідністю санаторно-курортного лікування (постанова Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997 р. №346).

  4. Надавати особам, які працюють на умовах неповного робочого часу, в т.ч. тим, хто перебуває у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, щорічну основну відпустку повної тривалості.

  5. Тривалість додаткових оплачуваних відпусток встановлювати згідно з чинним законодавством, іншими нормативними актами і цим колективним договором понад тривалість основної оплачуваної відпустки згідно з додатком № 1 (ст. 8 Закону України «Про відпустки», накази Міністерства праці та соціальної політики України №7 від 1 жовтня 1997 року та №18 від 5 лютого 1998 року; лист Міністерства освіти України від 11 березня 1998 року №1/9-96).

  6. Жінкам, які мають двох і більше дітей віком до 15 років або дитину-інваліда, за їх бажанням щорічно надавати додаткову оплачувану відпустку тривалістю 10 календарних днів без урахування вихідних і святкових днів.

Відпустку такої ж тривалості надавати жінкам, які усиновили дітей, батькам, які виховують дітей без матері (в тому числі і у разі тривалого їх перебування у лікувальному закладі), особам, які взяли під опіку дітей, одиноким матерям. Відпустка може бути приєднана до літньої, або в інший час за бажанням матері.

  1. За рахунок власних коштів установи надавати оплачувані відпустки у випадках:

  • особистого шлюбу – 3 дні;

  • при народженні дитини – 2 дні;

  • шлюбу дітей – 3 дні;

  • смерті близьких – 3 дні. (п. 3.3.4. Галузевої угоди).

  1. Не пропонувати відпустки з частковим збереженням заробітної плати вагітним жінкам, особам, в сім’ях яких немає інших годувальників, членам багатодітних сімей.

  2. Відкликання працівника із щорічної відпустки здійснювати лише за його згодою у випадках, передбачених чинним законодавством (ст. 12 Закону України «Про відпустки»)

  3. Відпустка без збереження заробітної плати надається терміном до 15 календарних днів. Відпустка без збереження заробітної плати по догляду за тяжкохворою близькою людиною – до 30 календарних днів.

  4. Забезпечити дотримання працівниками трудової дисципліни, правил внутрішнього розпорядку, сприяти створенню в колективі здорового морально-психологічного мікроклімату.

  5. Запобігати виникненню індивідуальних та колективних трудових конфліктів, а у разі виникнення забезпечити їх вирішення згідно з чинним законодавством.

  6. Забезпечити необхідні умови для ефективної роботи комісії по розгляду індивідуальних трудових спорів.

  7. Надавати працівникам за рахунок фонду заробітної плати матеріальну допомогу, в т.ч. на оздоровлення не вище одного посадового окладу.

  8. Рішення про передачу в оренду споруд, приміщень та обладнання приймати за участю уповноваженого трудового колективу , не допускаючи при цьому погіршення умов праці та навчання.

 

Представник трудового колективу зобов’язується:

  1. Роз’яснювати членам трудового колективу зміст нормативних документів щодо організації праці, їх права і обов’язки.

  2. Сприяти дотриманню трудової дисципліни та правил внутрішнього розпорядку.

  3. Забезпечити постійний контроль за своєчасним введенням в дію нормативних документів з питань трудових відносин, організації, нормування праці, розподілення навчального навантаження.

  4. Активно і в повній мірі реалізовувати права, надані йому відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників України (з урахуванням змін і доповнень, внесених згідно з листом Міністерства освіти України від 18.04.1994 р. № 1/9-88).

  5. Сприяти попередженню виникнення трудових конфліктів.

 

Сторони угоди домовились про наступне:

  • встановити в установі п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями в тиждень;

  • надавати відпустки без збереження заробітної плати або з частковим її збереженням лише за наявності особистої заяви працівника.

Розділ ІІІ. Забезпечення зайнятості

 

Адміністрація зобов’язується:

  1. Рішення про зміни в організації виробництва і праці, ліквідацію, реорганізацію, перепрофілювання установи, скорочення чисельності або штату працівників приймати лише після попереднього проведення переговорів (консультацій) з представником трудового колективу – не пізніше як за три місяці до здійснення цих заходів.

  2. Надавати всім бажаючим можливість працювати на умовах неповного робочого часу з оплатою праці пропорційно відпрацьованому часу (за фактично виконану роботу) без будь- яких обмежень трудових прав працівника, із збереженням повної тривалості оплачуваної відпустки та всіх гарантій, пільг, компенсацій, встановлених цим колективним договором.

  3. Здійснювати аналіз стану та прогнозування використання трудових ресурсів в установі.

  4. При прогнозуванні масового вивільнення працівників (до 10% від загальної чисельності працюючих) розробити та реалізувати узгоджену з представником трудового колективу (трудовим колективом) програму забезпечення зайнятості та соціальної підтримки працівників, яких передбачається вивільнити.

  5. Не допускати економічно необґрунтованого скорочення класів, груп (підгруп), робочих місць. У випадку об’єктивної необхідності скорочення чисельності педагогічних працівників провести його після закінчення навчального року.

  6. При виникненні необхідності вивільнення працівників на підставі п.1 ст.40 КЗпП України:

  • повідомляти не пізніше, як за два місяці у письмовій формі державну службу зайнятості про вивільнення працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням установи, скороченням чисельності або штату працівників;

  • вивільнення здійснювати лише після використання всіх можливостей забезпечити їх роботою на іншому робочому місці, в т.ч. за рахунок звільнення сумісників, ліквідації суміщення і т.д.

  • направляти на професійну підготовку, перепідготовку із збереженням середнього заробітку на весь період навчання.

  1. Надавати працівникам з дня попередження їх про звільнення вільний час (8 год. на тиждень) в межах робочого часу для пошуку нової роботи (п.3.5.3. Галузевої угоди).

  2. При зміні власника гімназії с.Хмелівка , а також у разі реорганізації (злиття, приєднання, поділу, виділення, перетворення) звільнення працівників проводити лише у разі скорочення чисельності або штату.

 

Комітет представників трудового колективу зобов’язується:

  1. Вести роз’яснювальну роботу з питань трудових прав та соціального захисту вивільнюваних працівників.

  2. Забезпечувати захист вивільнюваних працівників згідно з чинним законодавством. Контролювати надання працівникам переважного права залишення на роботі відповідно до ст. 42 КЗпП. Не допускати звільнення за ініціативою адміністрації вагітних, жінок, які мають дітей віком до трьох років (до шести років – частина друга статті 149 КЗпП України), одиноких матерів при наявності дитини віком до 14 років або дитини-інваліда (ст. 184 КЗпП України).

Сторони домовились, що при скороченні чисельності чи штату працівників переважне право залишення на роботі у випадку однакової продуктивності праці і кваліфікації крім передбачених законодавством надається також:

  • особам передпенсійного віку;

  • особам, які мають неповнолітніх дітей, або дітей-інвалідів.:

  • особам, які мають інвалідність.

 

Розділ ІV. Оплата праці

 

Адміністрація зобов’язується:

  1. Забезпечити в установі гласність умов оплати праці, порядку виплати доплат, надбавок, винагород, інших заохочувальних чи компенсаційних виплат, положень про преміювання.

  2. Не приймати в односторонньому порядку рішення, що змінюють встановлені в колективному договорі умови оплати праці.

  3. Відповідно до статті 15 Закону України «Про оплату праці» погоджувати з  представником трудового колективу умови оплати праці в установі.

  4. Затвердити попередньо погоджене з представником трудового колективу положення про надання педагогічним працівникам гімназії с.Хмелівка  щорічної грошової винагороди за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків (Додаток №2).

  5. Затвердити попередньо погоджене з представником трудового колективу Положення про преміювання працівників гімназії с.Хмелівка  .(Додаток 3)

Спільно з представником трудового колективу :

  • розподіляти фонд матеріального заохочення;

  • здійснювати преміювання працівників установи;

  1. виплачувати винагороди за результатами роботи та надбавки за вислугу років згідно з порядком, встановленим у цьому колективному договорі та критеріями. (Додаток № 4, Виплачувати працівникам установи заробітну плату у грошовому вираженні за місцем роботи двічі на місяць:

  • аванс – до 16 числа поточного місяця;

  • остаточний розрахунок до першого числа наступного місяця та не пізніше семи днів після закінчення періоду,за який здійснюється виплата.

При співпаданні термінів виплати авансу чи заробітної плати з вихідними днями виплачувати їх напередодні.

  1. Заробітну плату за період щорічної основної відпустки виплачувати не пізніше як за 3 дні до початку відпустки.

У випадку затримки виплати відпускних відпустка на вимогу працівника повинна бути перенесена на інший період.

  1. При кожній виплаті заробітної плати повідомляти працівників про загальну суму заробітної плати з розшифровкою за видами виплат, розміри і підстави утримань, суму зарплати, що належить до виплати (ст. 110 КЗпП України.

  2. При затримці виплати заробітної плати нараховану до виплати суму індексувати відповідно до Положення про порядок компенсації працівникам частини заробітної плати у зв’язку з порушенням термінів її виплати (постанова Кабінету Міністрів України від 20 грудня 1997 р. № 1427).

  3. Здійснювати індексацію заробітної плати працівників гімназії відповідно до діючого законодавства України (абзац 5 ст.95 КЗпПУ).

  4. Погодинну оплату праці педагогічних працівників здійснювати лише у випадках:

  • заміщення протягом менше ніж два місяці тимчасово відсутніх педагогів,

  • оплати праці працівників інших установ, які залучаються до педагогічної роботи.

При заміщенні тимчасової відсутності педагогів, яке тривало понад 2 місяці, оплату здійснювати по тарифікації з першого дня заміщення за всі години фактичного навантаження (п.73 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти).

  1. Здійснювати за час роботи в період канікул оплату праці педагогічних працівників та осіб з числа керівного, адміністративно-господарського та навчально-допоміжного персоналу, яким дозволено вести викладацьку роботу, з розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації, що передувала початку канікул (п.71 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти).

  2. Здійснювати відповідні доплати керівним працівникам закладу освіти, які виконують на підставі норм чинного законодавства викладацьку роботу, за умови покладення на них у випадках виробничої необхідності обов’язків по завідуванню відповідними навчальними кабінетами чи класних керівників.

  3. З метою дотримання вимог Положення про навчальні кабінети загальноосвітніх навчальних закладів, затвердженого наказом МО України від 20 липня 2004 року №601, при встановленні доплат за завідування навчальними кабінетами не обмежувати типів та кількість навчальних кабінетів загальноосвітніх навчальних закладів, за завідування якими встановлюється додаткова оплата ( 6.3.4.Галузевої Угоди);.

  4. Здійснювати оплату праці у випадках, коли   заняття не проводиться з незалежних від працівника причин (несприятливі метеорологічні умови, епідемії, сільгоспроботи і т.д.), з розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації, при умові виконання працівниками іншої організаційно-педагогічної роботи відповідно до їх функціональних обов’язків.

При відсутності такої роботи оплату здійснювати в розмірі тарифної ставки.

  1. Педагогічним працівникам, у яких з незалежних від них причин протягом навчального року навантаження зменшується порівняно з встановленим при тарифікації, відповідно до п.76 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти виплачувати до кінця навчального року:

  • у випадку, коли навантаження, що залишилось, вище встановленої норми на ставку – заробітну плату за фактичну кількість годин;

  • у випадку, коли навантаження, що залишилось, нижче встановленої норми на ставку – заробітну плату за ставку, коли цих педагогічних працівників немає можливості довантажити навчальною роботою в даній місцевості за умови виконання іншої організаційно- педагогічної роботи;

  • у випадку, коли при тарифікації навчальне навантаження було встановлено нижче норми на ставку, - заробітну плату, встановлену при тарифікації за умови виконання іншої організаційно-методичної роботи.

  1. Здійснювати розрахунки виплат у всіх випадках збереження середньої заробітної плати та забезпечення допомогою у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю, вагітністю і пологами, виходячи із посадового окладу (ставки) того місця, в якому відбулась подія, пов’язана з відповідними виплатами, з урахуванням постійних доплат і надбавок (постанови Кабінету Міністрів України №100 від 8 лютого 1995 р., № 348 від 16 травня 1995 р.)

  2. Зберігати за працівниками місце роботи і середній заробіток за час проходження медичного огляду (ст. 10 Закону України «Про охорону праці»).

  3. Виплачувати працівникам вихідну допомогу при припиненні трудового договору у випадку призову або вступу на військову службу, направлення на альтернативну (невійськову) службу (п. 3 ст.36 КЗпП) у розмірі двох мінімальних заробітних плат (ст. 44 КЗпП України).

  4. Забезпечити працівникам, які за графіком роботи працюють у нічний час, додаткову оплату у розмірі 20 відсотків годинної тарифної ставки за кожну годину роботи в нічний час (п.93 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти).

Вважати нічними зміни, які повністю або частково (не менше 50% робочого часу) припадають на період з 22.00 до 06.00 (п.3.3.2. Галузевої угоди).

Передбачити виплату техпрацівникам, зайнятим прибиранням туалетів та миттям дезінфікуючими засобами приміщення гімназії в розмірі 10% тарифної ставки.

Передбачити оплату тимчасово відсутніх працівників в розмірі 50% тарифної ставки.

  1. Встановити такі розміри доплат за:

  • суміщення професій, посад – 50%;

  • розширення зони обслуговування або збільшення обсягів виконуваних робіт – 50%;

  • виконання обов’язків тимчасово відсутніх працівників без звільнення від основної роботи – 50% (п.6.2.2. Галузевої угоди).

  1. Забезпечити своєчасне і правильне встановлення і виплату працівникам заробітної плати з урахуванням зміни розміру мінімальної заробітної плати, освіти, стажу роботи, категорії, звань, наукових ступенів тощо.

  2. Забезпечити доплати до тарифних ставок і посадових окладів за несприятливі умови праці (згідно додатку №9 до Інструкції про обчислення заробітної плати працівників освіти) Виплачувати всім педагогічним працівникам допомогу на оздоровлення в розмірі місячного посадового окладу при наданні щорічної відпустки.

  3. Надавати педагогічним працівникам щорічну грошову винагороду за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків у розмірі до одного посадового окладу відповідно до положення, погодженого з представником трудового колективу  за фінансової спроможності.

  4. Обчислювати середню заробітну плату для оплати за період відпусток, а також у інших випадках її збереження згідно з чинним законодавством з дотриманням норм постанови Кабінету Міністрів України від 8 лютого 1995 р. №100 (щодо застосування коригуючих коефіцієнтів).

 

Комітет представників трудового колективу зобов’язується:

  1. Здійснювати контроль за дотриманням в закладі освіти законодавства про оплату праці.

  2. Сприяти в наданні працівникам закладу необхідної консультативної допомоги щодо питань оплати праці.

  3. Порушувати питання про притягнення до дисциплінарної, адміністративної відповідальності згідно із законодавством осіб, винних у невиконанні вимог законодавства про оплату праці, умов даного колективного договору, що стосується оплати праці (ст. 45, 141, 147-1 КЗпП України «Про колективні договори і угоди», ст. 36 Закону України «Про оплату праці», ст. 18 Закону України).

  4. Представляти інтереси працівника при розгляді його трудового спору щодо оплати праці в комісії по трудових спорах (ст. 226 КЗпП).

  5. Представляти на прохання працівників їх інтереси щодо оплати праці в суді (ст. 112 Цивільно-процесуального кодексу).

  6. Звертатися до суду з заявами на захист трудових прав та інтересів членів профспілки (ст. 121 Цивільно-процесуального кодексу).

  7. Звертатися до прокурора з приводу порушення законності для перевірки ним виконання законів за заявами громадян та іншими повідомленнями (ст. 19 Закону України

«Про прокуратуру», ст. 259 КЗпП).

  1. Повідомляти про всі факти порушень щодо оплати праці галузеву правову інспекцію праці та державну інспекцію праці. Вимагати притягнення до відповідальності посадових осіб, винних у порушенні законодавства про оплату праці.

 

Розділ V. Охорона праці

 

Адміністрація зобов’язується:

  1. Забезпечити своєчасну розробку і виконання заходів по створенню безпечних та нешкідливих умов праці відповідно до вимог нормативних документів з охорони праці (Додаток №5,).

  2. До 01.09 провести аналіз виробничого травматизму і профзахворювань. Розробити конкретні заходи щодо запобігання нещасних випадків та профзахворювань на виробництві.

  3. Провести навчання і перевірку знань працівників, які зайняті на роботах з підвищеною небезпекою.

  4. Забезпечити суворе дотримання посадовими особами та працівниками вимог Закону України «Про охорону праці», нормативних актів про охорону праці, технологічних процесів, графіків планово-попереджувальних ремонтів устаткування та вентиляції.

  5. Своєчасно видавати працюючим відповідно до норм спецодяг, спецвзуття, інші засоби індивідуального захисту. У випадку дострокового їх зносу не з вини працівників замінювати за рахунок установи.

  6. З метою покращення умов праці жінок реалізувати такі заходи:

а) не допускати жінок на важкі роботи та роботи з шкідливими і небезпечними умовами праці відповідно до Переліку важких робіт і робіт з шкідливими і небезпечними умовами праці на яких забороняється застосування праці жінок (затверджений наказом Міністерства охорони здоров’я України від 29.12.1993р. №256);

б) не допускати жінок до підіймання і перенесення вантажу, вага якого перевищує гранично допустимі норми відповідно до Граничних норм піднімання і переміщення важких предметів жінками (затверджені наказом Міністерства охорони здоров’я України від 10.12.1993 р. №241).

  1. Відшкодовувати потерпілому працівникові шкоду, заподіяну йому каліцтвом або іншими ушкодженням здоров'я, пов’язаним з виконанням трудових обов’язків, у повному розмірі втрачений заробіток відповідно до законодавства, а також сплачувати потерпілому (членам сім’ї та утриманцям загиблого) одноразову допомогу відповідно до ст.11 Закону України «Про охорону праці».

  2. Зберігати за працівниками, які втратили працездатність у зв’язку з нещасним випадком на виробництві, місце роботи та середню заробітну плату на весь період до відновлення працездатності без визнання їх в установленому порядку інвалідами. У разі неможливості виконання потерпілим попередньої роботи забезпечити відповідно до медичних рекомендацій його перепідготовку і працевлаштування, встановити пільгові умови та режим роботи (ст. 11 Закону України «Про охорону праці»).

  3. Надавати матеріальну допомогу працівникам у випадку хвороби внаслідок травм на виробництві залежно від тривалості хвороби і причин її виникнення .

  4. Впроваджувати систему стимулювання працівників, які виконують акти законодавства з питань охорони праці та техніки безпеки, не порушують вимог особистої і колективної безпеки, беруть активну участь в здійсненні заходів щодо підвищення рівня охорони праці в установі, а саме: преміювати поїздкою в гори, в театр і ін.

  5. Організувати проведення попереднього (при прийнятті на роботу) і періодичних медичних оглядів працівників, в т.ч. зайнятих на важких роботах, роботах з шкідливими і небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, а також щорічного обов’язкового медичного огляду осіб віком до 21 року (ст. 18 Закону України

«Про охорону праці»).

  1. На прохання працівника організувати позачерговий медичний огляд, якщо працівник пов’язує погіршення стану свого здоров’я з умовами праці (ст.19 Закону України

«Про охорону праці»).

  1. Проводити не рідше одного разу на п’ять років атестацію робочих місць за умовами праці (постанова Кабінету Міністрів України від 01.08.1992р. №442).

  2. Затвердити, погоджені з представником трудового колективу правила внутрішнього трудового розпорядку для працівників (Додаток № 6),розклад роботи адміністративного персоналу (Додаток

№7),штатний розклад технічного та обслуговуючого персоналу (Додаток № 8),тривалість основної відпустки працівників гімназії (Додаток № 9).

  1. Виконувати до 01.10 всі заплановані заходи по підготовці до роботи в зимових умовах.

  2. Придбати для кабінетів, куточків з охорони праці технічні засоби навчання, засоби агітації та пропаганди, плакати, пам’ятки і т.п.

  3. Забезпечити належне утримання санітарно-побутових приміщень (зазначити, які приміщення планується відремонтувати, переобладнати, перебудувати).

 

Комітет представників трудового колективу зобов’язується:

  1. Провести в установлені строки вибори громадських інспекторів, затвердити склад комісії та представників трудового колективу  з питань охорони праці. Провести навчання активу.

  2. Встановити постійний контроль за виконанням вимог нормативних актів з охорони праці силами громадського інспектора, комісій, представників профспілки з питань охорони праці.

  3. Розглядати на засіданні комітету представників трудового колективу  заявки на спецодяг, спецвзуття та інші засоби індивідуального захисту, а також контролювати їх застосування.

  4. Систематично перевіряти виконання господарськими керівниками пропозицій представників трудового колективу питань охорони праці, домагатись їх максимальної реалізації.

  5. Регулярно виносити на розгляд зборів, засідань комітетів представників трудового колективу ,питання стану умов і охорони праці.

 

Розділ VІ. Соціально-трудові пільги, гарантії, компенсації

Адміністрація зобов’язується:

  1. Сприяти працівникам у призначенні їм пенсій за вислугу років, за віком.

  2. У разі захворювання педагогічних працівників, яке унеможливлює виконання ними професійних обов’язків і обмежує перебування в дитячому, учнівському колективах, або тимчасового переведення за тих чи інших обставин на іншу роботу, зберігати на ними попередній середній заробіток. У разі хвороби чи каліцтва попередній середній заробіток виплачувати до відновлення працездатності або встановлення інвалідності (ст 57 Закону України «Про освіту»).

 

Представник трудового колективу зобов’язується:

  1. Сприяти членам трудового колективу у відведенні їм земельних ділянок під садівницькі товариства, ОСГ, житлове будівництво, кредитів під житлове будівництво.

  2. Здійснювати контроль за своєчасним наданням пільг по комунальних послугах педпрацівникам, інформувати про стан справ місцеві органи влади.

  3. Забезпечити гласність при розподілі путівок. Сприяти організації санаторно- курортного лікування та відпочинку членів трудового колективу і їх сімей. Путівки для лікування виділяти перш за все тим, хто часто і тривалий час хворіє, хронічно хворим, тим, хто перебуває на диспансерному обліку за наявності відповідних документів.

  4. Організувати проведення «Днів здоров’я», виїзди на природу.

  5. Погоджувати з Уповноваженим соціально-економічні та правові питання відповідно до (Додатка 10)

 

Розділ VІІ. Гарантії діяльності представників трудового колективу .

Адміністрація зобов’язується:

Надавати представникові трудового колективу всю необхідну інформацію з питань, що є предметом цього колективного договору, сприяти реалізації права представника трудового колективу по захисту трудових і соціально-економічних інтересів працівників.

  1. Безоплатно надавати комітету представників трудового колективу  обладнане приміщення, засоби зв’язку, сейф, оргтехніку, канцтовари, при необхідності транспорт для забезпечення його діяльності, приміщення для проведення зборів, засідань тощо (ст. 249 КЗпП України).

  2. Згідно з заявами представників трудового колективу проводити безготівкову оплату членських внесків та перераховувати їх протягом 2 днів після виплати зарплати.

  3. Забезпечити звільнення від основної роботи представників або позаштатних працівників трудового колективу органів для участі в статутних заходах на різних рівнях, а також на час короткострокового навчання із збереженням заробітної плати.

  4. Гарантувати виборним представникам трудового колективу (якщо вони обрані на ці посади із штатних посад даної установи) після закінчення їх повноважень надання місця попередньої роботи, на яке інші працівники приймаються тимчасово (за строковим договором, ст. 23 КЗпП України).

  5. Не застосовувати до працівників, обраних до складу представників трудового колективу , дисциплінарних стягнень без погодження з відповідними органами.

  6. Не допускати звільнення з роботи за ініціативою адміністрації працівників, які обрані до складу представників трудового колективу і не звільнені від виробничої роботи, без згоди відповідного профоргану.

  7. Поширювати умови преміювання, виплати винагород, а також гарантії, компенсації і соціально-побутові пільги встановлені в колективному договорі, на обраних представників трудового колективу Забезпечити вільний доступ до матеріалів, документів, а також до усіх підрозділів і служб установи (їдальня, методкабінет) для здійснення представником трудового колективу наданих представників трудового колективу  прав контролю за дотриманням чинного законодавства, станом охорони праці і техніки безпеки, виконанням колективного договору.

 

Розділ VІІІ. Контроль за виконанням колективного договору

Сторони зобов’язуються:

  1. Визначити осіб відповідальних за виконання окремих положень колективного договору та встановити термін їх виконання.

  2. Періодично проводити зустрічі адміністрації тапредставників трудового колективу , на яких інформувати сторони про хід виконання колективного договору.

  3. Двічі на рік (серпень, лютий) спільно аналізувати стан (хід) виконання колективного договору, заслуховувати звіти керівника та представника трудового колективу про реалізацію взятих зобов'язань на загальних зборах (конференції) трудового колективу.

  4. У разі несвоєчасного виконання, невиконання зобов’язань (положень) аналізувати причини та вживати термінові заходи щодо забезпечення їх реалізації.

Осіб винних у невиконанні положень колективного договору, притягати до відповідальності згідно з чинним законодавством.

 

представник трудовог колективу зобов’язується:

Вимагати від адміністрації розірвання трудового договору з керівником установи, якщо він порушує законодавство про працю і не виконує зобов’язань за колективним договором (ст. 45 КЗпП).

Адміністрація зобов’язується надрукувати, забезпечити реєстрацію та розмножити колективний договір до 26.12.2023 року.

За дорученням трудового колективу

 

Директор гімназії Уповноважений

 трудового колективу

 

  Оксана ЦИЗЬ Ірина ПАЛЬОНКА Додаток №1 

до колективного договору між адміністрацією 

і трудовим колективом гімназії с.Хмелівка 

на 2023-2027 роки

 

ПОГОДЖУЮ ЗАТВЕРДЖУЮ

Уповноважений трудового колективу   Директор 

  Ірина ПАЛЬОНКА           Оксана ЦИЗЬ

“_____”_____________20__                                                     “_____”______________20__

 

ПОРЯДОК

розподілу педагогічного навантаження на новий навчальний рік, тарифікації вчителів, вихователів, керівників

гуртків

 

Педагогічне навантаження вчителів, вихователів, керівників гуртків гімназії є визначальною умовою оплати праці в гімназії с.Хмелівка. Розподіл педагогічного навантаження проводиться у повній відповідності до кількості педагогічних працівників, мережі класів, груп і гуртків на основі навчального плану гімназії. При цьому дирекція гімназії дотримується такого порядку:

  1. У січні-лютому відповідно до Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», директор гімназії визначає мережу класів, груп і гуртків, погоджує із профкомом, потім подає пропозиції з цих питань у гуманітарний відділ Зимнівської  сільської ради.

  2. У березні директор готує проект навчального плану з повним використанням інваріантної і варіативної частин навчальної програми і подає його на розгляд і погодження педагогічній раді гімназії.

  3. Після погодження проекту робочого плану, директор затверджує його наказом по закладу.

  4. У першій половині квітня директор доручає тарифікаційній комісії розподілити педагогічне навантаження з дотриманням принципу наступності та вимог відповідних статей законодавства про освіту.

  5. Згідно з положеннями статті 38 Закону України « Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», статей 21, 32 КЗпП України та пункту 4 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, з метою запобігання істотних змін і погіршення умов оплати праці (стаття 7 Закону України « Про колективні договори і угоди» і стаття 9 КЗпП України) проект розподілу педагогічного навантаження погоджує на своєму засіданні профком гімназії.

  6. Погоджений з профкомом розподіл педагогічного навантаження директор оголошує на педагогічній раді і доводить до відома всіх вчителів, вихователів та керівників гуртків під особисту розписку до 01 липня.

  7. У серпні тарифікаційна комісія, яку очолює директор і до складу якої входить голова профкому, визначає розмір заробітної плати кожного вчителя, вихователя і керівника гуртка в залежності від педагогічного навантаження, стажу роботи і результатів останньої атестації, складає тарифікаційний список.

  8. Результати тарифікації педагогічних працівників керівник закладу до початку навчального року погоджує з профкомом і повідомляє вчителям, вихователям і керівникам гуртків під особистий підпис.

  9. Не пізніше 05 вересня директор закладу затверджує тарифікаційний список і подає в гуманітарний відділ Зимнівської  сільської ради.

  10. Педагогічне навантаження вчителя гімназії обсягом менше тарифної ставки, встановлюється тільки за його згодою, якщо інше не передбачено наказом.

Перерозподіл педагогічного навантаження протягом навчального року допускається у разі зміни кількості годин з окремих предметів, що передбачається навчальним планом, або за письмовою згодою педагогічного працівника з додержанням законодавства України про працю (ст.32 КЗпП України).

Додаток №2

до колективного договору між адміністрацією 

і трудовим колективом гімназії с.Хмелівка 

на 2023-2027 роки

 

ПОГОДЖУЮ ЗАТВЕРДЖУЮ

Уповноважений трудового колективу   Директор 

  Ірина ПАЛЬОНКА           Оксана ЦИЗЬ

“_____”_____________20__                                                     “_____”______________20__

 

ПОЛОЖЕННЯ

про надання педагогічним працівникам гімназії с.Хмелівка  щорічної грошової винагороди за сумлінну працю, зразкове

виконання службових обов’язків

 
  1. Вступ.

Це Положення вводиться на підставі абзацу дев’ятого частини першої статті 57 Закону України « Про освіту», Постанови Кабінету Міністрів України від 5 червня 2000 року №898, від 31 січня 2001 року №78, від 19 серпня 2002 року №1222 з метою стимулювання творчої, добросовісної праці та педагогічного новаторства педагогічних працівників. Воно розповсюджується на всіх педагогічних працівників і діє протягом чинності зазначених вище законодавчих та нормативно-правових актів. У разі прийняття Верховною Радою України, Кабінетом Міністрів, Міністерством освіти і науки України, місцевими органами державної влади рішень про зміну умов чи системи оплати праці і матеріального стимулювання педагогічних працівників до нього можуть вноситися за погодженням з профспілковим комітетом відповідні зміни.

Персональну відповідальність за дотримання цього Положення несе директор гімназії.

Контроль здійснює профспілковий комітет.

 
  1. Умови і показники роботи для надання щорічної грошової винагороди

1.Обов’язковими умовами для розгляду питання про надання щорічної грошової винагороди є:

  • добросовісне ставлення до своїх функціональних обов’язків;

  • дотримання в роботі вимог чинного трудового законодавства, Правил внутрішнього трудового розпорядку, інших нормативно-правових актів, що регламентують різні сфери їх трудової діяльності;

  • відсутність порушень трудової дисципліни, техніки безпеки і охорони праці. 2.Педагогічні працівники отримують винагороду за такі показники в роботі:

  • за високу результативність у навчанні і вихованні учнів; активну роботу з обдарованими дітьми; підготовку призерів районних, обласних і всеукраїнських предметних олімпіад, творчих і наукових конкурсів;

  • за використання ефективних форм і методів навчання та виховання, педагогічне новаторство, впровадження нового педагогічного досвіду і новітніх технологій;

  • за створення належних матеріально-технічних та санітарно-гігієнічних умов для навчання та виховання учнів;

  • за проведення ефективної позакласної роботи з учнями, розвиток їх творчих здібностей і нахилів;

  • за   організацію   спільної   роботи   щодо покращення навчання і виховання учнів педагогічної і батьківської громадськості;

  • за налагодження тісної співпраці з дитячими громадськими організаціями, спортивною школою, центром художньої і технічної творчості;

    • за активну громадську роботу.

3.Порядок виплати винагороди.

Щорічна грошова винагорода виплачується в межах загальних коштів, передбачених кошторисом гімназії на оплату праці.

Розмір щорічної грошової винагороди не може перевищувати одного посадового окладу (ставки заробітної плати) з урахуванням таких доплат:

  • за звання «вчитель-методист»;

  • за звання «старший учитель»;

  • за роботу в гімназії;

Грошова винагорода відповідно до цього Положення видається педагогічним працівникам на підставі наказу директора гімназії з обов’язковим погодженням з профспілковим комітетом.

Конкретні розміри даної виплати встановлюються в залежності від особистого вкладу кожного працівника в підсумки діяльності гімназії.

Нарахування і виплата винагороди проводиться бухгалтерією.

Працівники, які здійснили грубі порушення трудової дисципліни, чинного трудового законодавства, правил техніки безпеки та охорони праці, допустили моральні проступки і мають дисциплінарні стягнення, а також недобросовісно ставляться до виконання своїх функціональних обов’язків, позбавляються виплати повністю. За інші порушення вони можуть позбавлятися виплати частково. Позбавлення виплати повністю або частково проводиться тільки за той період, в якому мало місце упущення в роботі.

















 

Додаток №3

до колективного договору між адміністрацією

 і трудовим колективом гімназії с.Хмелівка 

на 2023-2027 роки

 

ПОГОДЖУЮ   ЗАТВЕРДЖУЮ

Уповноважений трудового колективу       Директор 

Ірина ПАЛЬОНКА 

 “ ”

       Оксана ЦИЗЬ

 “_____”




 

ПОЛОЖЕННЯ

про преміювання  працівників  навчального закладу

І. Загальні положення

1.1. Положення про преміювання  працівників  навчального закладу розроблено відповідно до Закону України  «Про освіту», положень Кодексу законів України про працю, Закону про оплату праці, Постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2002 № 1298 «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» з метою стимулювання сумлінної праці працівників та визначає порядок і розміри виплати їм премій за підсумками роботи.

1.2. Положення спрямоване на піднесення матеріальної зацікавленості працюючих у покращенні якості виконання посадових обов’язків, функцій та завдань.

1.3. Дійсне Положення може бути доповнено або змінено відповідно до умов колективного договору за згодою трудового колективу або профспілкового комітету( для членів профспілки).

ІІ. Порядок та умови преміювання

2.1. Начальник управління освіти має право преміювати керівників навчальних закладів в межах асигнувань, передбачених кошторисом  на оплату праці.

2.2. Підставою для виплати премії керівникам навчальних закладів є наказ начальника управління освіти.

2.3. Керівник навчального закладу має право преміювати працівників навчального закладу в межах асигнувань, передбачених кошторисом  на оплату праці.

2.4. Підставою  для виплати премії працівникам навчального закладу є наказ керівника навчального закладу.

2.5. Конкретні розміри даних виплат встановлюються начальником управління освіти  для керівників навчальних закладів, керівниками – для працівників навчальних закладів.

2.6. Преміюванню підлягають співробітники, які займають посади згідно штатного розпису закладу, а також можуть бути премійовані працівники по роботі за сумісництвом.

ІІІ. Виплата премії

3.1. При визначенні премії керівникам навчальних закладів враховується:

-  своєчасна та якісна підготовка навчального  закладу до нового навчального року;

- організація чіткої роботи працівників закладу, створення сприятливого мікроклімату в педагогічному колективі;

- систематична робота щодо зміцнення та покращення  матеріально-технічної бази навчального  закладу;

- створення належних умов щодо забезпечення охорони життя та здоров’я учнів та вихованців;

- організація та проведення освітнього процесу в закладі на високому рівні.

3.2. При визначенні премії заступникам керівників з навчально-виховної роботи навчальних закладів враховується:

- організація системи роботи щодо підвищення кваліфікації та професійної майстерності педагогів;

- створення належних умов щодо виконання навчальних програм;

- якісний та дієвий контроль за освітнім процесом, якістю знань учнів;

- чітку організацію роботи і здійснення контролю щодо забезпечення охорони життя і здоров’я учасників освітнього процесу.

3.3. При визначенні розміру премії педагогічним працівникам враховується:

- ефективне володіння формами і методами організації навчально-виховної роботи, вміле їх застосування, що забезпечує результативність роботи;

- наявність власного або творче використання перспективного педагогічного досвіду;

- систематичне ведення дослідницько-пошукової роботи шляхом впровадження  педагогічного експериментування, новаторських методик, розробки дидактичного матеріалу;

- активна участь у роботі методичних об’єднань;

-  ініціатива та творчість у виконанні посадових обов’язків;

- активна участь в громадському житті навчального закладу;

- дотримання  норм трудової дисципліни та правил внутрішнього трудового розпорядку навчального закладу;

- активна участь у підготовці навчального закладу до нового навчального року, проведенні позакласних та позашкільних заходів, зміцненні матеріально-технічної бази навчального закладу;

- досягнення високих результатів у навчанні та вихованні учнів.

3.4. При визначенні розміру премії окремим працівникам враховується:

- сумлінне ставлення до виконання функціональних  обов’язків;

- дотримання в роботі вимог діючого трудового законодавства, Правил внутрішнього трудового розпорядку, інших нормативно-правових актів, які регламентують різні  сторони їх трудової діяльності;

- відсутність порушень трудової дисципліни, техніки безпеки та охорони праці;

- ініціативність у діяльності та результативність.

3.6.  Розмір премії кожному окремому працівнику встановлюється відповідно до особистого внеску та не має обмежень.

IV. Причини повного або часткового позбавлення премії

4.1. Несвоєчасне або неякісне виконання завдань і своїх посадових обов’язків.

4.2. Порушення трудової, фінансової дисципліни, відсутність ініціативи та творчого ставлення до роботи.

4.3. Невиконання правомірних наказів керівника, відсутність результативності у виконанні окреслених задач, низький рівень виконавчої дисципліни.

4.4. Несвоєчасне подання звітних та інших даних відповідно графіку або вимог управлінь, відділів, органів місцевого самоврядування.

4.5. Працівники, яких звільнено з ініціативи адміністрації або на яких накладено адміністративне чи дисциплінарне стягнення, позбавляються премії у повному розмірі.

4.6. Працівників, які не забезпечили своєчасного і якісного виконання покладених на них завдань, допустили суттєві помилки та упущення в роботі, порушення трудової дисципліни, може бути позбавлено премії частково.

V. Джерела преміювання

5.1. Премія працюючим виплачується за рахунок асигнувань, передбачених на оплату праці. На преміювання також направляються кошти за рахунок економії фонду заробітної плати, що утворюється протягом року в навчальному закладі. Розмір економії заробітної плати визначається як різниця між плановою сумою асигнувань за кошторисом (з урахуванням змін, що відбуваються за встановленим порядком) та сумою фактичних розходів.


Додаток № 4

до колективного договору між адміністрацією

 і трудовим колективом  гімназії с.Хмелівка  

на 2023-2027 роки.

 

ПОГОДЖУЮ ЗАТВЕРДЖУЮ

Уповноважений трудового колективу   Директор 

  Ірина ПАЛЬОНКА           Оксана ЦИЗЬ

“_____”_____________20__                                                     “_____”______________20__

 

Критерії, 

за якими може встановлюватись доплата працівникам 

згідно Постанови Кабінету Міністрів України № 1298 від 30.08.2002 р. та відповідних наказів МОН.

 
  1. Наявність чи відсутність дисциплінарних стягнень. Безумовне дотримання Правил внутрішнього трудового розпорядку.

  2. Високі досягнення у праці, високий професіоналізм.

  3. Впровадження в освітній процес нових методів, інформаційно-комунікативних технологій.

  4. Підготовка та проведення шкільних олімпіад. Участь у районних та обласних олімпіадах.

  5. Активна організація позашкільної діяльності гімназистів.

  6. Належне утримання приміщень, кабінетів.

  7. Своєчасна підготовка і здача звітів, інформацій.

  8. Ненормований робочий день.

  9. Систематичні виїзди в населені пункти по місцю проживання дітей.

  10. Участь у методичних структурах, творчих групах, громадській роботі.

Додаток №5 

до колективного договору між адміністрацією

 і трудовим колективом гімназії с.Хмелівка 

на 2023-2027 роки

 

ПОГОДЖУЮ ЗАТВЕРДЖУЮ

Уповноважений трудового колективу   Директор 

  Ірина ПАЛЬОНКА           Оксана ЦИЗЬ

“_____”_____________20__                                                     “_____”______________20__

 

КОМПЛЕКСНІ ЗАХОДИ

гімназії с.Хмелівка з охорони праці на 2023-2027 роки

 

І. Загальні заходи

  1. Провести аналіз стану охорони праці і видати наказ (щорічно до 10.04).

  2. Здійснювати контроль за виконанням заходів з техніки безпеки і охорони праці.

  3. Проводити роз’яснювальну і виховну роботу серед учнів гімназії, серед батьків по профілактиці травматизму (постійно).

  4. Виконати програму навчання з охорони праці, життя і здоров’я учнів, безпеки життєдіяльності (згідно плану).

  5. Щорічно видавати наказ про заходи попередження виникнення пожеж від дитячих пустощів з вогнем під час влаштування свят та новорічних ялинок.

 

2. Заходи по попередженню травматизму

  1. Вивчити з учнями та працюючими Правила дорожнього руху.

  2. Проводити інструктажі з питань безпеки життєдіяльності з учасниками навчально- виховного процесу (постійно).

 
  1. Заходи по попередженню загибелі людей від випадкових отруєнь алкоголем та іншими речовинами

  1. Проводити пропагандистську роботу проти пияцтва, наркоманії, куріння та інших аморальних проступків.

  2. Надавати гласності нещасним випадкам із смертельними наслідками та травмами.

  3. Заборонити самовільне виготовлення і використання вибухонебезпечних та токсичних засобів в ліцеї.

 
  1. Заходи по попередженню загибелі людей від пожеж та інших джерел вогню

  1. Виконувати інженерно-технічні заходи протипожежного захисту установ освіти згідно вимог « Правил пожежної безпеки».

  2. Вивчити і опрацювати з учнями «Правила пожежної безпеки».

 

5. Заходи по попередженню загибелі людей на воді

  1. Проводити з учнями і працюючими роз’яснювальну роботу про дотримання техніки безпеки на воді.

  2. Навчати учнів правил рятування потопаючих.

 

6.Заходи по попередженню загибелі людей від електричного струму

  1. Проводити роз’яснювальну і виховну роботу з учнями і працюючими по дотриманню правил користування електроенергією, електроприладами, навчання по наданню першої допомоги при ураженні електрострумом.

  2. Вивчити з учнями і працюючими систему Правил електробезпеки.

 

7. Заходи по попередженню нещасних випадків з причин вбивств, самовбивств і само ушкоджень

  1. Провести медичний та психіатричний огляд учнів.

  2. Провести роз’яснювальну роботу з учнями і працюючими про дотримання техніки безпеки при користуванні колючими і ріжучими предметами.

 

8. Заходи по попередженню загибелі від випадкових падінь

  1. Виконувати вимоги Правил техніки безпеки експлуатації усіх приміщень і споруд на території гімназії.

  2. Утримувати в задовільному стані тротуари, пішохідні доріжки та переходи поблизу приміщення гімназії. В ожеледь прохідні місця доріг посипати піском.

 

9. Заходи по попередженню дитячого травматизму

1. Проводити роз’яснювальну роботу з дітьми про постійне дотримання безпеки в побуті і навчально-виховному процесі.

Додаток №6

до колективного договору між адміністрацією 

і трудовим колективом гімназії с.Хмелівка 

на 2023-2027 роки

 

ПОГОДЖУЮ ЗАТВЕРДЖУЮ

Уповноважений трудового колективу   Директор 

  Ірина ПАЛЬОНКА           Оксана ЦИЗЬ

“_____”_____________20__                                                     “_____”______________20__


Правила

внутрішнього трудового розпорядку для працівників гімназії с.Хмелівка

 
  1. Загальні положення

  1. Відповідно до Конституції України громадяни мають право на працю. Обов’язком і справою честі кожного здатного до праці громадянина України є сумлінна праця в обраній сфері суспільно корисної діяльності, додержання трудової дисципліни.

  2. Дисципліна праці — це не тільки суворе дотримання правил внутрішнього трудового розпорядку, а й свідоме, творче ставлення до своєї роботи, забезпечення її високої якості, продуктивне використання робочого часу.

  3. Правила внутрішнього трудового розпорядку поширюються на всіх працівників гімназії с.Верба.

2. Порядок прийняття, переведення і звільнення працівників

  1. Молоді спеціалісти, які закінчили вищі або середні спеціальні навчальні заклади, приймаються на роботу за наявності скерування встановленого зразка або довідки навчального закладу про надання їм можливості самостійного працевлаштування.

Особи, яких приймають на роботу в заклади освіти зобов’ язані також подати медичний висновок про відсутність протипоказань за станом здоров’я для роботи в установі освіти.

Прийняття на роботу працівників, у тому числі й педагогічних, оформляється наказом. Наказ оголошується працівникові під розпис. У наказі повинна бути зазначена назва посади відповідно до штатного розпису.

  1. При прийнятті працівника на роботу або переведенні його на іншу роботу в установленому порядку власник або уповноважений ним орган зобов’ язаний:

ознайомити працівника з дорученою роботою, умовами та оплатою праці, роз’яснити його права і обов’язки згідно з посадовими інструкціями;

ознайомити працівника з правилами внутрішнього трудового розпорядку; проінструктувати з питань охорони праці й техніки безпеки, виробничої санітарії та

гігієни, протипожежної безпеки й організації охорони життя і здоров’я дітей, оформивши інструктаж у журналі встановленого зразка.

  1. На всіх працівників, які пропрацювали більше 5 днів, заповнюються трудові книжки у відповідності з інструкцією про порядок ведення трудових книжок на підприємствах, в установах і організаціях. На осіб, які працюють за сумісництвом,    трудові книжки ведуться за основним місцем роботи. Трудові книжки працівників зберігаються в гімназії як бланки суворої звітності.

На кожного педагогічного працівника гімназії ведеться особова справа, що складається з особового листка обліку кадрів, автобіографії, копії документа про освіту, матеріалів за наслідками атестації, медичного висновку про відсутність протипоказань для роботи в закладі освіти, копій наказів про призначення і переміщення по службі, заохочення і звільнення. Після звільнення працівника його особова справа зберігається в закладі.

  1. Припинення трудового договору можливе лише на підставах, передбачених законодавством.

Працівники мають право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений період, попередивши про це дирекцію письмово за два тижні. Після закінчення зазначеного терміну попередження працівник має право припинити роботу, а власник або уповноважений ним орган зобов’язаний видати йому трудову книжку і провести з ним розрахунок.

За домовленістю між працівником та дирекцією трудовий договір може бути розірваний і до закінчення терміну попередження про звільнення.

Строковий трудовий договір підлягає розірванню на вимогу працівника в разі його хвороби або інвалідності, які перешкоджають виконанню роботи за договором, порушення дирекцією законодавства про працю та з інших поважних причин.

  1. Звільнення педагогічних працівників в зв’язку з скороченням обсягу роботи (навчального навантаження) допускається лише після закінчення навчального року.

  2. Днем звільнення вважається останній день роботи.

 

3. Основні обов'язки працівників

  1. Працівники гімназії зобов’язані:

  • працювати чесно і сумлінно, точно виконувати обов’язки, покладені на них Статутом гімназії, правилами внутрішнього трудового розпорядку, положеннями та посадовими інструкціями;

  • дотримуватися дисципліни праці — основи порядку в гімназії, вчасно виходити на роботу, дотримуватися встановленої тривалості робочого часу, максимально використовувати його для творчого й ефективного виконання, покладених на них обов’язків, утримуватися від дій, що заважають їхнім працівникам виконувати свої трудові обов’язки; своєчасно й точно виконувати розпорядження власника або уповноваженого ним органу;

  • бути прикладом гідної поведінки та високого морального обов’язку на роботі, в побуті і громадських місцях;

  • берегти матеріальні цінності гімназії (обладнання, інвентар, навчальні посібники і т. д.), економно витрачати матеріали, паливо і електроенергію; виховувати в учнів (вихованців) бережливе ставлення до майна;

  • проходити в установлені терміни періодичні медичні огляди згідно з інструкцією проведення медичних оглядів.

Педагогічні працівники гімназії несуть повну відповідальність за життя і здоров’я дітей під час уроків, позакласних і позагімназійних заходів, які організовує заклад. Про всі випадки травматизму учнів негайно повідомляти власника або уповноваженого ним органу.

  1. Педагогічні працівники (вчителі, вихователі, педагоги-організатори) проходять раз на п’ять років атестацію згідно з Положенням про атестацію педагогічних кадрів.

  2. Працівники гімназії мають право на суміщення роботи за професією і посадами відповідно до переліку професій і посад працівників установ системи Міністерства освіти і науки України, яким можуть встановлюватись доплати, за суміщення професій (посад), розширення зони обслуговування або збільшення обсягу виконуваних робіт.

 
  1. Основні обов'язки дирекції

  1. Директор гімназії, його заступник зобов’язані:

а) правильно організовувати роботу працівників гімназії відповідно до їхньої спеціальності і кваліфікації, закріпити за кожним із них певне робоче місце, забезпечити справність обладнання, здорові і безпечні умови праці;

б) забезпечити суворе дотримання трудової і виробничої дисципліни, постійно здійснювати організаторську і виховну роботу, спрямовану на її зміцнення, запобігання втратам робочого часу, раціональне використання трудових ресурсів, створення сприятливих умов роботи гімназії; своєчасно вживати заходи впливу до порушників трудової дисципліни, враховуючи при цьому думку трудового колективу;

в) забезпечувати систематичне підвищення теоретичного рівня й ділової кваліфікації працівників гімназії; проводити у визначені терміни атестацію педагогів, створювати умови для поєднання роботи з навчанням у навчальних закладах;

г) вживати заходів для своєчасного забезпечення гімназії потрібним обладнанням, навчальними посібниками, господарським інвентарем;

д) неухильно дотримуватись законодавства про працю, правил охорони праці, поліпшувати умови праці;

е) створювати умови, які забезпечують охорону життя і здоров’я дітей та працівників гімназії, запобігати їх захворюваності й травматизмові, контролювати знання і дотримання працівниками всіх вимог інструкції з техніки безпеки, виробничої санітарії та гігієни, правил пожежної безпеки;

є) забезпечувати збереження майна закладу, працівників і учнів; ж) організувати гаряче харчування для учнів і працівників гімназії;

з) уважно і чуйно ставитися до повсякденних потреб працівників гімназії, забезпечувати надання їм встановлених пільг і переваг, сприяти поліпшенню їхніх житлово- побутових умов;

и) підвищувати роль морального і матеріального заохочення кращих працівників, стимулювання праці;

і) створювати трудовому колективові необхідні умови для виконання його повноважень, передбачених Кодексом Законів про працю України; сприяти створенню в трудовому колективі ділової, творчої обстановки; всіляко сприяти й підтримувати, розвивати ініціативу й активність працівників; забезпечувати їх участь в управлінні гімназією, повною мірою використовувати збори трудового колективу, виробничі наради й різні форми громадської самодіяльності; вчасно розглядати критичні зауваження працівників і повідомляти їх про вжиті заходи.

  1. Дирекція гімназії несе відповідальність за життя і здоров’я учнів під час перебування їх у закладі й участі в заходах, які організовує гімназія. Про всі випадки травматизму повідомляє гуманітарний відділ в установленому порядку.

 

5. Робочий час і його використання

  1. У гімназії встановлено п'ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями– субота, неділя.

Час початку і закінчення роботи в гімназії встановлюється з 8.00 до 16.00 год.

Робочий час педагогічних працівників визначається навчальним розкладом і посадовими обов’язками, покладеними на них Статутом Комунального закладу “Гімназія села Хмеліка Зимнівської сільської ради” і Правилами внутрішнього трудового розпорядку.

  1. Навчальне навантаження педагогічним працівникам на новий навчальний рік встановлює директор гімназії за погодженням з уповноваженим трудового колективу ще до виходу працівників у відпустку.

При цьому слід врахувати:

а) у педагогічних працівників, як правило, повинні зберігатися наступність класів (груп) і обсяг навчального навантаження;

б) неповне навчальне навантаження працівника можливе лише за його згодою, яка повинна бути висловлена у письмовій формі;

в) обсяг навчального навантаження педагогічних працівників повинен бути, як правило, стабільним протягом усього навчального року. Зменшення його можливе тільки у разі скорочення кількості учнів і класів у гімназії, а також у деяких інших виняткових випадках.

Директор гімназії за погодженням з профспілковим комітетом затверджує навчальне навантаження педагогічних працівників на новий навчальний рік з урахуванням думки трудового колективу.

  1. Розклад уроків складає і затверджує дирекція гімназії за погодженням з профспілковим комітетом з урахуванням педагогічної доцільності, дотримання санітарно- гігієнічних норм і максимальної економії часу вчителя.

  2. Тривалість робочого дня обслуговуючого персоналу і робітника визначається графіком змінності, який складається відповідно до встановленої тривалості робочого часу за тиждень або за інший обліковий період, і затверджує його директор гімназії за погодженням з профспілковим комітетом.

  3. Час осінніх, зимових і весняних канікул, а також час літніх канікул, що не збігається з черговою відпусткою, є робочим часом педагогічних працівників. У ці періоди дирекція гімназії залучає їх до педагогічної, господарської та організаторської роботи в межах часу, що не перевищує їхнього навчального навантаження до початку канікул.

У канікулярний час навчально-допоміжний і обслуговуючий персонал гімназії залучається до виконання господарських робіт, які не вимагають спеціальних знань (дрібного ремонту, праці на території, охорони гімназії), у межах встановленого для них робочого часу.

  1. Загальні збори трудового колективу гімназії проводяться в міру потреби, але не рідше одного разу на рік.

Засідання педагогічної ради проводяться, як правило, 2 рази на семестр. Заняття внутрігімназійних методичних об’єднань вчителів і вихователів проводяться не частіше як 4 рази на семестр.

Загальні батьківські збори скликаються не рідше двох, класні — чотирьох разів на рік.

  1. Загальні збори трудового колективу, засідання педагогічної ради й заняття внутрігімназійних методичних об’єднань повинні тривати, як правило, не більше 2 годин, батьківські збори — 1 годину 30 хвилин, збори гімназистів і засідання організації гімназії 1 години, заняття гуртків, секцій – від 45 хвилин до 3 годин.

  2. Черговість надання щорічних відпусток встановлює директор гімназії за погодженням з уповноваженим трудового колективу і з урахуванням необхідності забезпечення нормальної роботи гімназії та сприятливих умов для відпочинку працівників.

  3. Відпустки педагогічним працівникам гімназії, як правило, надаються в період літніх канікул. Графік відпусток складається на кожний календарний рік не пізніше 5 січня поточного року й доводиться до відома всіх працівників.

Надання відпустки оформляється наказом по гімназії.

  1. Педагогічним та іншим працівникам гімназії забороняється:

а) змінювати на власний розсуд розклад уроків (занять) і графік роботи;

б) відміняти, продовжувати або скорочувати тривалість уроків (занять) і перерв між ними; в) випроваджувати учнів з уроків (занять);

г) курити в приміщенні гімназії.

  1. Сторонні особи можуть бути присутніми під час уроків у класі (групі) тільки з дозволу директора гімназії або його заступника. Заходити до класу (групи) після початку уроку (заняття) дозволяється у виняткових випадках тільки директорові гімназії та його заступнику.

 

6. Заохочення за успіхи в роботі

  1. За зразкове виконання трудових обов’язків, успіхи в навчанні та вихованні дітей, тривалу і бездоганну роботу, новаторство у праці та за інші досягнення застосовуються такі заохочення:

  • оголошення подяки;

  • видача премії;

  • нагородження цінним подарунком;

  • нагородження Почесною грамотою.

Заохочення застосовує директор гімназії за погодженням з профспілковим комітетом.

  1. За особливі трудові успіхи працівники гімназії представляються у вищі органи до відзначення державними нагородами, почесними званнями, встановленими чинним законодавством України для працівників освіти та нагородами, встановленими для них Міністерством освіти і науки України.

  2. За наслідками атестації працівникам гімназії, які найбільше відзначилися, присвоюються звання «учитель-методист», «старший учитель». Ці звання присвоюються за пропозицією атестаційних комісій згідно з Положенням про порядок проведення атестації.

 

7. Відповідальність за порушення трудової дисципліни

  1. За порушення трудової дисципліни власник або уповноважений ним орган застосовує такі дисциплінарні стягнення:

  • догану;

  • звільнення з роботи.

  1. Трудові колективи, проявляючи сувору товариську вимогливість до працівників, які несумлінно виконують свої обов’язки, застосовують за порушення трудової дисципліни заходи громадського впливу (товариське зауваження, громадську догану), ставлять питання перед власником або уповноваженим ним органом про застосування до порушників трудової дисципліни заходів впливу, передбачених законодавством.

  2. До застосування стягнення від порушника трудової дисципліни слід зажадати пояснення у письмовій формі. Відмова працівника дати пояснення не може бути перешкодою для дисциплінарного стягнення.

Дисциплінарне стягнення застосовується безпосередньо за виявленням проступку, але не пізніше одного місяця з дня його виявлення, не рахуючи часу хвороби або перебування працівника у відпустці.

Дисциплінарне стягнення не може бути накладене пізніше шести місяців з дня вчинення проступку. До зазначених термінів, не входить час провадження кримінальної справи.

  1. За кожне порушення трудової дисципліни може бути застосоване лише одне дисциплінарне стягнення. При застосуванні стягнення повинен враховуватися ступінь тяжкості вчиненого проступку, обставини, за яких його вчинено, попередня робота й поведінка працівника.

  2. Якщо упродовж року з дня накладення дисциплінарного стягнення працівник не був підданий новому дисциплінарному стягненню, то він вважається таким, що не мав дисциплінарного стягнення.

Директор гімназії з власної ініціативи або за клопотанням трудового колективу може видати наказ про зняття стягнення, не чекаючи закінчення року, якщо той, на кого воно було накладене, показав себе сумлінним працівником.

Протягом терміну дії дисциплінарного стягнення заходи заохочення до працівника не застосовуються.

Додаток №7

до колективного договору між адміністрацією 

і трудовим колективом гімназії с.Хмелівка 

на 2023-2027 роки

 

ПОГОДЖУЮ ЗАТВЕРДЖУЮ

Уповноважений трудового колективу   Директор 

  Ірина ПАЛЬОНКА           Оксана ЦИЗЬ

“_____”_____________20__                                                     “_____”______________20__

 

д

Розклад роботи адміністративного персоналу гімназії с.Хмелівка 


№ п/п

Посада

Тижнева кількість годин

1.

Директор гімназії

40

2.

Заступник директора з навчально-виховної роботи

20

3.

Практичний психолог (0,5 ставки)

20

4.

Педагог-організатор (0,5 ставки)

20

5.

Бібліотекар (0,2 ставки)

8



 

Додаток №8

до колективного договору між адміністрацією

 і трудовим колективом гімназії с.Хмелівка 

на 2023-2027 роки

 

ПОГОДЖУЮ ЗАТВЕРДЖУЮ

Уповноважений трудового колективу   Директор 

Ірина ПАЛЬОНКА 

 “ ”

   Оксана ЦИЗЬ

 “ ”


Штатний розпис

технічного та обслуговуючого персоналу гімназії с.Хмелівка 

 

№ п/п

Посада

Кількість ставок

Примітка

1.

Робітник з КОРБ

0,5

2.

Прибиральник службових приміщень

2,25

3.

Кухар

0,5

4.

Підсобний робітник

0,5

5.

Машиніст (кочегар) котельні постійний 

1

6.

Машиніст (кочегар) котельні сезонний

3


Додаток №9 

до колективного договору між адміністрацією 

і трудовим колективом гімназії с.Хмелівка 

на 2023-2027 роки

 

ПОГОДЖУЮ ЗАТВЕРДЖУЮ

Уповноважений трудового колективу   Директор 

Ірина ПАЛЬОНКА 

 “ ”

   Оксана ЦИЗЬ

 “ ”


ТРИВАЛІСТЬ

щорічної основної відпустки працівників гімназії с.Хмелівка


 

Посада

Тривалість щорічної

основної відпустки, календарних днів

Директор

56

Заступник директора з навчально-виховної роботи

56

Вчителі (всіх спеціальностей)

56

Керівник гуртка, студії, секції, інших форм гурткової роботи

42

Педагог-організатор

56

Практичний психолог

56

Вихователь з довозу дітей

56

Асистент вчителя

56

Прибиральник службових приміщень

24

Кухар

24

Робітник з КОРБ

24

Підсобний робітник

24

Машиніст (кочегар) котельні

24


















 

Додаток №10 

до колективного договору між адміністрацією 

і трудовим колективом гімназії с.Хмелівка 

на 2023-2027 роки

 

ПОГОДЖУЮ     ЗАТВЕРДЖУЮ

Уповноважений трудового колективу   Директор 

Ірина ПАЛЬОНКА 

 “ __”

  Оксана ЦИЗЬ

                     “ ”

 

ПЕРЕЛІК

питань соціально-економічного і трудового характеру, що погоджуються керівником установи з уповноваженим представником трудового колективу

 

Питання і документи

Підстава 

1

Правила внутрішнього трудового розпорядку

Ст. 142 КЗпП України

2

Попередній та остаточний розподіл навчального навантаження

П. 24,25 Типових правил внутрішнього розпорядку п. 63 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти 

3

Розклад занять

П. 25 Типових правил внутрішнього трудового розпорядку

4

Графіки робочого дня і змінності техперсоналу

П. 26 Типових правил внутрішнього трудового розпорядку

5

Залучення працівників у виняткових випадках до роботи у святкові, вихідні дні та до надурочних робіт

Ст. 71 КЗпП України п. 23 Типових правил внутрішнього трудового розпорядку 

6

Графіки відпусток

Ст. 79 КЗпП України

7

Прийом на роботу неповнолітніх

Ст.188 КЗпП України

8

Склад атестаційної комісії

П. 6.1. Типового Положення про атестацію педагогічних працівників України

9

Звільнення працівників за ініціативою адміністрації за підстав, передбачених п. 1 (крім ліквідації організації) п.п. 2-5-7 ст. 40 п.п. 2, 3 ст. 41 КЗпП України тобто при:

П. 1 ст. 40 – скорочення штатів, реорганізації;

П. 2 ст. 40 – невідповідність посаді внаслідок недостатньої кваліфікації або стану здоров’я;

П. 3 ст. 40 – систематичного невиконання без поважних причин посадових обов’язків;

П. 4 ст. 40 – прогули без поважних причин;

П. 5 ст. 40 – не появі на роботу більше 4-х місяців внаслідок хвороби (крім особливого списку);

П. 7 ст. 40 – появі на роботу в нетверезому стані;

П. 2 ст.41 – винних діях при обслуговуванні матеріальних цінностей, якщо вони дають підстави для втрати довіри;

П. 3 ст. 41 – аморальному вчинку, несумісному з виховними функціями.

Ст. 43 КЗпП України

10

Накладання дисциплінарних стягнень на членів профспілки

Ст. 252 КЗпП України

11.

Заходи з охорони праці та техніки безпеки

Ст. 161 КЗпП України

12.

Правила з техніки безпеки у навчальних кабінетах, майстернях, спортзалах, котельнях і т.д.

Типові правила з техніки безпеки

13.

Тарифікаційні списки

П. 4 додатки 1, 2, 3 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти

14.

Перелік працівників із числа адміністративно-господарського, навчально-допоміжного персоналу, які мають право на підвищення посадових окладів

П. 31 тієї ж Інструкції (на 15-25 %)

15.

Доплати за суміщення професій (посад), розширення зони обслуговування чи збільшення обсягів виконуваних робіт

П. 52 там же

16.

Положення про преміювання, розміри матеріальної допомоги та премій працівникам та керівникам установ

П. 53 там же

17.

Перелік робіт, на які встановлюється доплата за важкі і несприятливі умови праці, атестація робочих місць, розміри доплат за видами робіт

Додаток №9 до цієї ж Інструкції

18.

Надання відпусток педагогічним працівникам у робочий час (в окремих випадках)

Ст. 11 Закону України „Про відпустки”



 

Comments:
Only authorized users can leave comments.