План роботи
проблемного семінару
на 2024-2025 навчальний рік
Обговорено та схвалено
Протокол № _1_ від 30.08.2024
Вступ
Робота проблемного семінару У 2023-2024н.р. була спрямована на реалізацію науково-методичної проблеми «Формування життєвих компетентностей учнів через реалізацію в освітньому процесі інноваційних педагогічних проектів» та реалізацію таких пріоритетних завдань:
-
забезпечення неперервності навчання педагогів на основі диференційованого підходу;
-
створення умов для реалізації Концепції Нової української школи;
-
опанування та реалізація в освітньому процесі компетентнісного підходу, педагогіки партнерства та принципу дитиноцентризму;
-
удосконалення системи роботи з обдарованими учнями шляхом залучення їх до участі в інтелектуальних конкурсах, предметних олімпіадах різних рівнів, змаганнях;
-
розвиток інклюзивної компетентності педагогів та позитивної мотивації до роботи з дітьми з особливими потребами;
-
покращення роботи по залученню педагогів до участі у професійних конкурсах та мотивації педагогів до створення власних сайтів, блогів;
-
посилення громадянської та національно-патріотичної спрямованості освітнього процесу;
-
створення умов для освітньої діяльності, виховання, фізичного розвитку дітей, збереження та зміцнення їх здоров’я;
Впродовж навчального року було проведено чотири засідання, на яких розглядалися питання
Так на першому засіданні, проведеному у формі педагогічного кола на тему “Особливості викладання навчальних предметів у 5 та 6 класах НУШ”, визначались основні напрямки методичної роботи, аналізувались вчителями-предметниками навчальні програми, підручники, зошити, посібники для 6 класу НУШ та обговорювались особливості викладання навчальних предметів у 5 та 6 класі НУШ у 2023-2024 навчальному році.
Друге засідання було проведене у формі методичних посиденьок на тему “Інклюзія - новий виклик в освіті”, на якому були розглянуті такі питання:
-
Інклюзивна освіта – соціальна модель устрою суспільства. Особливості організації освітнього процесу в інклюзивному середовищі
-
Обмін досвідом між вчителями початкової ланки та вчителями -предметниками 5 класу щодо організації роботи з учнями з ООП в інклюзивному класі.
-
Майстер-клас «Я це роблю так». Відвідування заняття у інклюзивному класі.
-
Робота з обдарованими та здібними учнями.
Підготовка і проведення І етапу предметних олімпіад та предметних конкурсів
У формі тренінгу відбулося засідання проблемного семінару на тему “Попередження виникнення та подолання стресових станів в умовах війни”, що є актуальним на даному етапі та потребує детального вивчення та вирішення. Впродовж засідання вчителі мали змогу ознайомитись із причинами та умовами виникнення стресу та ознаки стресової напруги, вчились визначати основні чинники виникнення стресів, отримували корисні поради та техніки подолання стресових станів у педагогічних працівників. На засіданні піднімалось питання «Освітні втрати як результат навчання учнів в умовах постійного стресу. Шляхи подолання психологічних труднощів у навчанні учнів», а також заступником директора було презентовано досвід роботи вчителів, які атестувалися Литвинчука С.А. та Цизя Є.Є. З метою активізації творчої діяльності педагогічних працівників, популяризації їх здобутків, оновлення змісту освіти в умовах Нової української школи, використання нових ідей і технологій педагоги гімназії ознайомилися з дидактичними та методичними матеріали, які були представлені на конкурсі-виставці "Творчі сходинки педагогів Волині" та на засіданні проблемного семінару.
Досвідом поділилися Качур Оксана Зіновіївна, вчитель початкових класів, яка презентувала "Збірник вправ «Навчання через гру та творчість» та Борис Оксана Олександрівна, вчитель початкових класів, яка розробила " Збірник Дидактичні ігри та розвиваючі вправи в освітньому процесі". У збірнику Качур О.З. вміщені дидактичні ігри та творчі завдання з предметів початкової школи. Ці вправи сприятимуть розвитку критичного мислення учнів та творчих здібностей учасників освітнього процесу. Збірник вправ «Дидактичні ігри та розвиваючі вправи в освітньому процесі» містить комплекс дидактичних вправ та розвиваючих ігор, які спрямовані на розумовий розвиток здобувача освіти 1-4 класу, сприяють креативному мисленню, стимулюють розвиток уяви, виховують наполегливість, волю, посидючість і цілеспрямованість.
В новому 2024-2025 навчальному році вчителі і надалі працюватимуть над завданням – забезпечення неперервності навчання педагогів на основі диференційованого підходу та створення умов для реалізації Концепції Нової української школи, використання інноваційних технологій на уроках та в позаурочний час та робота зі здібними дітьми.
Вересень 2024 р.
-
Затвердження плану роботи проблемного семінару на 2024-2025 навчальний рік. ( Директор школи)
-
Визначення основних напрямків методичної роботи на 2024-2025 навчальний рік. (ЗДНВР)
-
“Про особливості викладання навчальних предметів у 5-7 класах НУШ 2024-2025 навчальний рік”. Аналіз навчальних програм, підручників, зошитів, посібників та інтернет-ресурсів для організації роботи в 7 класі НУШ.( Вчителі предметники)
-
Затвердження графіка проведення відкритих уроків та позакласних заходів з предметів. (ЗДНВР)
Засідання II
Листопад 2024 р.
-
Виступ « Організація соціально-емоційне навчання в умовах НУШ. Уроки щастя” (Цаль Л.О.)
-
Обмін досвідом “Психосоціальна підтримка та психологічна допомога здобувачам освіти в умовах військового стану”( Вчителі –предметники)
-
Батл цікавих методів та прийомів на уроках в 7 класі НУШ.( Вчителі-предметники)
-
Робота з обдарованими та здібними учнями. Підготовка і проведення І етапу предметних олімпіад, конкурсів. (Вчителі - предметники)
Засідання IIІ
Березень 2025 року
-
«Інноваційні технології шлях до формування творчих здібностей учнів та їх пізнавальної активності». (Вчителі Панасюк К.П., Пальонка І.В.)
-
Метод «Світове кафе» Моделювання сучасного компетентнісного уроку у площині використання інноваційних технологій. (Вчителі Ковач Г.В., Литвинчук Л.Т., Томчук Л.С.)
-
«Я роблю це так»: з досвіду роботи вчителя. Презентація досвіду роботи вчителів, які атестуються, Литвинчука Л.Т., Ковач Г.В., Томчук Л.С. Виставка методичних доробок вчителів.( Цаль Л.О.)
Засідання ІУ
Травень 2025 року
-
Виконання плану роботи проблемного семінару за 2024-2025 навчальний рік. Підведення підсумків роботи вчителів. (Литвинчук Л.Т.)
-
Панорама ідей. Складання перспективного плану роботи на 2025-2026 навчальний рік. (Литвинчук Л.Т.)
-
Діагностичне анкетування .(Литвинчук Л.Т.)